Startsida   |    Sök   |    Om Oss 

 


Kyl & Frys
Varmvattenberedare
Gasolspisar & kök
Elspisar & kök
Gasoldetaljer
Värmare
Kabola - värmepannor
Bränsleceller
Solskydd & komfort
Säkerhetsskåp
Larm
Navico
MotorGuide
Manualer & Data
Återförsäljare
Serviceställen
Kataloger



https://www.facebook.com/pages/Thermoprodukter/292783597520937

Företaget

Thermoprodukter AB startades 1983 då idén till Isotherm kyla föddes. Vi har sedan dess utökat vårt sortiment och är idag ledande inom marin komfortutrustning. Målet är kombinera det lilla familjeföretagets servicekänsla med moderna produkter, snabb logistik och support. Det är upp till dig att bedöma om vi lyckas!

I våra lokaler i Kalmar jobbar idag 8 pers. Vi samarbetar med ledande varv och återförsäljare samt inte minst de bästa servicepartners vi kan hitta runt om i landet

 
       


Anders Stenvinkel
VD
0480-42 58 88
070-849 08 07
anders@thermoprodukter.se

Camilla Willhammar
Administration
0480-42 58 84
070-231 32 90
camilla@thermoprodukter.se

Stefan Selenhag
Försäljning & Teknik
0480-42 58 86
070-850 65 07
stefan@thermoprodukter.se

Per Henemo
Försäljning & Teknik
0480-42 58 82
070-845 18 00
per@thermoprodukter.se
 

Lotta Stenvinkel
Försäljning Lowrance & Motorguide
0480-42 58 81
070-813 53 56
lotta@thermoprodukter.se

Rickard Larsson
Försäljning & Teknik
0480-42 58 80
070-883 63 00
rickard@thermoprodukter.se

Patrik Hovenäs
Inköp & Produktion
0480-42 58 83
patrik@thermoprodukter.se

Fredrik Johansson
Produktion & Lager
fredrik.johansson@thermoprodukter.se
 

Anders Sjöö
Logistik & Web
0480-42 58 87
anders.sjoo@thermoprodukter.se
     

Här hittar du oss

THERMOPRODUKTER AB - DRAGONVÄGEN 6, 392 39 KALMAR.   TEL: 0480 - 42 58 80.   INFO@THERMOPRODUKTER.SE